У жовтні 2017 року компанія Design Trading запускає виробництво пластикової спіралі в Україні та пропонує все необхідне для виробництва виробів з використанням пластикової спіралі.

Вперше пластикова спіраль, як вид брошурування, з'явилася в Європі в 50-х роках, але через низьку якість матеріалу не знайшла широкого поширення. Сучасні технології виготовлення пластику дозволили вдихнути друге дихання наприкінці минулого століття в Америці та Канаді. В останні роки вона стає все більш і більш популярною і в Європі та Азії.

Сучасна пластикова спіраль виготовляється із високоякісного ПВХ, що дає їй унікальні експлуатаційні властивості.

Основною перевагою брошурування пластиковою спіраллю, перед іншими видами брошурування подібного типу (металева і пластикова пружина, металева спіраль, різні пластикові брошурувальні хребти), є висока стійкість до механічних навантажень. Поліграфістам знайома ситуація, коли календарі чи блокноти, брошуровані металевою пружиною, треба пакувати дуже акуратно, т.к. при транспортуванні є ризик застрягання кілець, що призводить до погіршення зовнішнього вигляду виробу. Блокнот, дитяча книга, зошит, брошуровані пластиковою спіраллю, спокійно переносять високі механічні навантаження в побуті або в дитячому портфелі. Таку брошуру можна безболісно згорнути навпіл, навантажити пристойною вагою (посидіти або придавити книгами) і при цьому спіраль збереже початкову форму.

Не можна також не відзначити безпеку при використанні пластикової спіралі для дитячих виробів. Спочатку Канада та Америка, а тепер і Європа, не рекомендують використовувати металеву пружину чи металеву спіраль для дитячих виробів через ризик подряпатися. Пластикова спіраль цього недоліку позбавлена.

Наступною перевагою є можливість розгорнути брошуру на 360 градусів. Це зручно при роботі з каталогом, блокнотом, зошитом та й практично з будь-яким іншим переплетеним документом.

Ще одним важливим плюсом є можливість брошурування товстих документів. Якщо необхідно брошурувати документ товщиною, наприклад, 40 мм, то варіантів не особливо багато - це або пластикова пружина, або термоклеєва обкладинка. А якщо це каталог, який потрібно розгортати на 360 градусів? Пластикова спіраль і тут допомагає. Маючи біндер для пластикової спіралі можна без проблем впоратися з бршуруванням документів завтовшки до 45 мм.

 

Виробництво компанії Design Trading має на меті стандартний крок для пластикової спіралі - 4:1. Втім, якщо у вас є біндер із кроком 3:1, то у нас є для вас хороша новина: компанія Design Trading також запропонує спіраль із кроком 3:1, хоча на сьогодні і в обмеженому асортименті. Але навіть обмежений асортимент дозволить запропонувати замовнику трохи більше, ніж ви могли до цього, т.я. якщо максимальна товщина брошури з кроком 3:1 була 12 мм (діаметр пружини 14,3мм), то пластикова спіраль з кроком 3:1 діаметром 19 мм дозволить переплести виріб товщиною до 15 мм (це альтернатива двом діаметрам металевої пружини пружини 2:1 15 і 19 мм) ). У цьому випадку для виготовлення брошур до 15 мм не буде потреби купувати додатковий брошурувальник з кроком 2:1. Згодом планується розширення асортименту спіралі з кроком 3:1 для брошурування завтовшки до 45мм.

На відміну від металевих пружин, які можуть бути як у бобіні так і нарізані у формат, пластикова спіраль виробляється лише у вигляді відрізків певного формату. За замовчуванням це формат А4, але місцеве виробництво має свої плюси. Один з них – це оперативна можливість виготовити спіраль необхідного кольору та формату. У вас нестандартний виріб? Замовник просить зробити квартальник із пружинами різного кольору, бо такий макет календаря? Вам не потрібно купувати різнокольорові бобіни і потім довго думати, куди прилаштувати залишки. Спіралі поставляються в упаковках по 100 та 50 штук (залежно від діаметра) і ціна не залежить від кольору.

Іноді, на жаль, доводиться розбирати щойно переплетений виріб. Замовник помітив друкарську помилку, у квартальнику виявилося два однакові місяці, надрукували сітку з 31 лютого, та мало що буває. Кожен, хто розбирав палітурку металевою пружиною, знає наскільки ця неприємна справа. Розбирати акуратно – повільно. Розбирати швидко – ризик пошкодити виріб, надірвати проперфорований отвір. У випадку із пластиковою спіраллю це просто. Достатньо відрізати загнутий край спіралі та з викручуванням її з виробу за допомогою того ж ролика, яким її встановлювали, впорається навіть дитина. При цьому отвори залишаться в ідеальному стані.

Обладнання для встановлення пластикової спіралі є комбінацією з перфоратора, який пробиває отвори, ролика для навивки спіралі і кусачок, які обрізають краї спіралі і загинають їх певним чином, щоб спіраль трималася на виробі. У простих офісних біндерах ці операції зазвичай поєднані. Проперфорувати документ і переплести його можна за допомогою одного пристрою, треба лише докупити кусачки (необхідно відзначити, що деякі прості офісні біндери не оснащені роликом для навивки спіралі, тому що спіраль легко можна навити вручну). Трохи професійніші моделі, наприклад Біндер RENZ SPB 360, мають відразу встановлені кусачки. Напівпрофесійні та професійні лінії для брошурування поділяють всі операції в різні пристрої. Тобто, спочатку необхідно проперфорувати тираж за допомогою перфоратора, а потім переплести його. Переплести документ можна за допомогою Навивача спіралі HD300, який, по суті, являє собою звичайний ролик, що обертається або, якщо тиражі великі, то можна задуматися про придбання напівавтомата RENZ APSI 300 COMPACT, що дозволяє збирати близько 450 виробів на годину.

Пластикова спіраль, вироблена компанією Design Trading, та обладнання для брошурування пластиковою спіраллю на українському ринку будуть представлені під ТМ Agent.

 

Як зробити брошурування пластиковою спіраллю можна подивитися тут.