• висока міцність та практичність у використанні;
  • забезпечує повний розворот брошури на 360 градусів;
  • має дорогий презентабельний вигляд;
  • підходить як для офісу, так і професійного застосування.

 

Брошурування на металеву пружину на перший погляд має багато спільного з брошуруванням на пластикову пружину. Відмінність – у технології процесу виготовлення такого брошурування, а саме – у процесі безпосереднього переплету брошури. При брошуруванні на пластикову пружину потрібно спочатку розкрити пружину, потім «одягнути» брошуру, після чого пружина повертається у вихідне положення. За бажання її знову можна розкрити, додати або навпаки, прибрати аркуші і закрити, чого не зробиш при брошуруванні металевою пружиною! Металеві пружини розкриті спочатку, їх вручну нанизують на брошуру і після цього затискають за допомогою спеціальних лещат на біндері, додати або видалити якісь аркуші з неї практично неможливо. Тому, для здійснення брошурування на метал необхідний спеціальний апарат - біндер на металеву пружину! По-перше, у нього будуть лещата, замість брошурувальної гребінки (як у біндра на пластик), по-друге, такі біндери на метал відрізняються формою (квадратні, круглі) і кількістю отворів на 1 дюйм, що пробиваються цим біндером, що і називають кроком перфорації (2:1, 3:1).

Крок перфорації 3:1 - 3 отвори на 1 дюйм (на формат A4 з великої сторони припадає 34 отвори). Металева пружина з таким кроком є найпоширенішою. Такі пружини передбачають брошурування стопи товщиною лише до 12 мм (120 аркушів 80г/м 2 ), велику товщину пружина з таким кроком просто не витримає і розгинатиметься.

Крок перфорації 2:1 - 2 отвори на 1 дюйм (на А4 формат з великої сторони припадає 23 отвори). За допомогою пружини з таким кроком можна переплести стопу до 280 мм (до 280 аркушів 80г/м2).

Крок перфорації 9:16 - 9 отворів на 16 дюймів (на А4 формат з великої сторони припадає 21 отвір). Такий крок у всіх біндерів на пластикову пружину. Металева пружина із таким кроком використовується рідко. Маючи біндер з перфорацією під пластикову пружину і лещата для затиску металевої пружини можна зробити брошурування на металеву пружину з кроком 9/16. Потрібно враховувати, що металева пружина з таким кроком має 20 отворів на відміну від пластикової!

 

Основні характеристики, які необхідно враховувати під час вибору біндера на металеву пружину:

  • крок перфорації (3:1, 2:1) при виборі кроку ви керуватиметеся тим, які металеві пружини (з яким кроком) ви плануєте використовувати;
  • максимальна товщина перфорації за один раз, це може вплинути на швидкість виготовлення брошури;
  • регулювання глибини перфорації, важливо при брошуруванні великої кількості аркушів;
  • відключення ножів, ця функція важлива в основному для тих, хто збирається використовувати біндер для виробництва календарів, блокнотів, зошитів (частіше це не А4 формат, можливо часткове брошурування, що складається з відрізків пружини, в календарях -як правило, по центру відключається 3 ножа, щоб залишити місце для висікання під календарну вішалку і т.д.);
  • обмеження за форматом на перфорацію, якщо ви плануєте робити брошурування на формат більший А4, але купуєте біндер із шириною перфорації до 340 мм, це можливе лише якщо є можливість перфорації на «виліт» (немає обмеження на перфорацію).

 

Витратні матеріали для металевого брошурування.

Основним витратним матеріалом для брошурування, як ми вже знаємо, є металева пружина. Вона може бути різного діаметра, з різним кроком, може бути в промисловій намотці (бобінах) і вже порізані під формат А4 по довгій стороні (форматні), і звичайно великий вибір кольору. Для використання металевої пружини у великих обсягах (наприклад, для виготовлення великого тиражу календарів або зошитів) доцільніше використовувати металеву пружину в бобінах, оскільки вона обійдеться значно дешевше, ніж форматна, і при використанні на нестандартних форматах відходів буде значно менше. Якщо ж пружини потрібні в невеликих кількостях, наприклад для використання в офісі, щоб час від часу робити стандартне брошурування А4 або А5 формату, то переплачувати за цілу бобіну немає сенсу.

 

При виборі металевої пружини необхідно знати:

  • який крок має біндер, за допомогою якого ви будете здійснювати брошурування;
  • висота стопи (або кількість аркушів і якої щільності), щоб правильно визначитися з діаметром пружини;
  • і бажано, кількість брошур (тираж), щоб економічно підібрати «фасування» пружини (бобіни або форматні).

 

І звичайно, якщо ви переплітаєте документи або готуєте презентаційну брошуру, вам не обійтися без обкладинок, що поставляються у великому асортименті, багатий вибір фактури та кольору.