По-перше, варто звернути увагу на цілісність покриття нейлону. Як з естетичних міркувань, так і практичних. Якщо шар нейлону тонкий або погано закріплений, то при подальшому механічному впливі можливе оголення металевої серцевини. Треба сказати, що провідні виробники дроту, як, наприклад, BEKAERT навіть так званий "срібний" дріт покривають прозорим нейлоновим шаром. Це вже стандарт найвищої якості. Деякі "здири" на зовнішній або внутрішній стороні петлі зумовлені технологією виробництва. Повністю позбутися їх практично неможливо. І наявність "здирів" зовсім не є показником поганої якості. Хоча чим менше, тим краще.

По-друге, можна провести найпростіший тест на вертикальне, горизонтальне та осьове скручування. Потрібно відрізати невеликий фрагмент пружини (приблизно 40 петель). При вертикальному підвішуванні пружина не повинна мати явних вигинів і перекосів, у будь-якій площині. Покладіть фрагмент на горизонтальну поверхню. Між нею та гребінцем не повинно бути яскраво виражених зазорів. Пружина з невеликим коаксіальним скручуванням може підійти для використання на ручних брошурувальників, але ніяк не на напівавтоматах та автоматах.

Те саме стосується й наступного аналізу. Цей тест спрямований на виявлення відхилень крокового розподілу петель. Відомо, що при кроці 3:1 (три петлі в одному дюймі) по довжині листа А4 міститься 34 петлі. Зрозуміло, що при надмірному стисканні або розтягуванні пружини петлі не потраплятимуть до отворів. Але треба мати на увазі, що при намотуванні гребінки на бобіну цілком допустимо деякий (нормативний) стиск. Щоб при розмотуванні вона приймала нормальний (кроковий) стан.

Взагалі, якщо говорити про вид якісної пружини, варто сказати, що у кінцевому, тобто затиснутому на блоці вигляді, вона повинна бути у вигляді круглого кільця. Найчастіше це залежить від двох якостей - жорсткості дроту та глибині осьової насічки. Глибина насічки у всіх виробників різна, у кого більше, у кого менше. Стискати крила гребінки в кільце руками не рекомендується. Це буде вкрай неточний тест. Все стане зрозумілим безпосередньо в процесі роботи. Іноді звертають увагу на пробитий нейлоновий шар на насічці. У більшісті виробників подібне явно помітно. Це залежить від формуючої машини. Машини останнього покоління нейлон не пробивають. Це не означає, що насічки менш глибокі або не відповідають стандарту.

І останнє. Це, швидше, нагадування тим, хто користується пружиною для брошурування. Кожен формат пружини можна використовувати лише в брошурі такої кількості аркушів, яка вказана в нормативах. Не більше! Особливо це стосується блоків із круглими отворами. У цьому випадку краще переплітати менше аркушів.