Фольга наноситься на надруковане лазерним принтером зображення. На відміну від тиснення фольгою – на звороті немає слідів кліше. Зображення добре опрацьовується. Технологія призначена для фактурного паперу типу «льон», т.к. тонер у поглибленнях фактури не спікається із фольгою. Недоліком лазерного фольгування є те, що дуже важко досягти точного поєднання кольорів. Варіантом вирішення проблеми є перекриття однієї фольги іншою.

Для фольгування виробляється фольга лише стандартних кольорів. Отримання складних кольорів неможливе.

Фольга може бути глянцевою, матовою та голографічною.

Металік: золото, срібло, бронза, кольорові металіки.

Пігмент: матовий або глянцевий (виглядає як фарба).

Дифракційна (голографічна) - фольга з різноманітними геометричними візерунками, повторюваними малюнками, фрагментами написів, сприйняття яких залежить від кута зору.

 

Переваги:

Фольгування має ряд переваг перед пресом гарячого тиснення:

  • Немає потреби виготовляти кліше для тиснення.
  • Навіть одиничний екземпляр «розцвічувати» вигідно та швидко.
  • Не вимагає спеціальних навичок – метод доступний кожному.

 

Недоліки:

Фольгування вимагає:

  • Наявності ламінатора бажано з гарячими валами.
  • Наявності лазерного принтера або копіювального апарата.
  • Використання паперу, який може пройти через ваш принтер або копір.

 

Як це робиться?

Надрукуйте текст, малюнок за допомогою лазерного принтера, копіювального апарата.

Покладіть фольгу на зображення не кольоровим боком. На фольгу накладається захисний аркуш паперу або використовується спеціальний захисний конверт. Найбільш якісно фольгування проходить на ламінаторі з гарячими валами за температури близько 140°С. Температурні та швидкісні характеристики можуть змінюватися залежно від ламінатора, фольги, паперу та принтера.

Документ з фольгою та папером подається до ламінатора.

Після зняття фольги з друку Ви отримуєте кольорове фольговане зображення.

Можна фольгувати і ламінаторами із системою нагрівання за типом горизонтально розташованої пластини позаду вхідних валів. Але вони, на жаль, за якістю фольгування дуже близькі до праски. Процес спікання нерівномірний, голографічні фольги зовсім не дифундують в порошок, відсоток браку близько 30%.

Існують ламінатори із зовнішнім нагрівом валів, які дозволяють досягати якісного покриття фольгою.

Найбільш прийнятно використання ламінаторів з гарячими валами для отримання якісного фольгування та ламінування. Процес фольгування рівномірний, швидкість висока (до 0,95 м/хв), якість без додаткових покращених умов – до 100%.

Нарешті, є професійні апарати для фольгування – фольгіратори рулонного типу. Їх відрізняє: багатотиражність, бездоганна якість, надійність.

 

УВАГА! Абсолютно непридатна для цієї технології фольга для гарячого тиснення термопресами. Недорога листова фольга (Корея, KORUS) для фольгування за тонером представлена в 5 різновидах кольору (золото, срібло, червона, синя, зелена). Однак навіть на професійних ламінаторах вона дає високий відсоток браку через після дифузійного осипання. На сьогоднішній день найкраща фольга CROWN ROLL LEAF (США), представлена в рулонах (0,2х30м). Завдяки стійкому клейовому шару вона чудово спікається з тонером і не відшаровується. Представлена більш ніж у 30 різновидах кольору та у 3 типах (металізована з блиском (18 кольорів), матова (6 кольорів), голографічна (7 візерунків).

 

Який папір необхідний?

Ви досягнете гарного ефекту на будь-якому гладкому папері (фактурна непридатна через нерівномірне накладання тонера. Не варто використовувати картон з лакованою поверхнею (Chromolux, Splendorlux тощо). Якщо ви працюєте не на висококласній техніці, або ж застосовуєте голографічну фольгу, для 100% якості використовувати слід рекомендований виробником фольги CROWN ROLL LEAF папір STRATHMORE ELEMENTS (США) Цей папір із щільністю від 104 до 298(!)°г/м2 рекомендований для використання на лазерних принтерах та копірах (а також для термо (сублімаційної)) , струйного, цифрового, офсетного друку, для тиснення та конгрева).Представлена вона у 6 пастельних тонах з 6 типами фонової графіки.