Найбільш популярний вид складання календаря - брошурування за допомогою металевої пружини типу «подвійна петля» з кроком, як правило, 3:1 (до речі, цей тип брошурування існує вже близько 70 років). Розглядати всі типи календарів, які можна брошурувати таким чином, у рамках цієї статті ми не будемо. Зупинимося лише на найпопулярніших. Отже, найменші – це настільні календарі-будиночки перекидного типу. При брошуруванні таких календарів використовується, як правило, пружина діаметром 6,4 – 8мм. У процесі збирання важливо пам'ятати про глибину перфорації, щоб краї календаря «не розходилися» та аркуші «не з'їжджали» з основи.

Найпоширеніший тип календаря – це настінні перекидні календарі. Це, як правило, невеликі витвори мистецтва. На 12 аркушах зібрано комплекс картин, портретів, пейзажів, та ще й мало чого, об'єднаних загальною тематикою. Такі календарі брошурують переважно пружиною діаметром 8мм, а якщо використовується товста підкладка і щільний папір, то і 9,5мм. Обов'язковий компонент – вішалка для календаря. Вона має спеціальний профіль, що дозволяє легко перекидати листи календаря, у якому попередньо висікається отвір під вішалку.

Безперечно, найбільш практичний вид календаря – це квартальний календар, який став невід'ємним атрибутом кожного офісу, відділу чи навіть працівника. Найчастіше квартальні календарі брошурують пружиною діаметром 6,4 мм, рідше, у разі використання товстої підкладки використовується пружина 8 мм. Обов'язковий компонент квартального календаря – кольорове віконце (курсор) на прозорій стрічці, що дозволяє встановити поточну дату. Певні проблеми виникають під час вирішення питання кріплення календаря на стіну. Найдешевший варіант – зробити отвір у верхній частині календаря. Правда, цей отвір має тенденцію через деякий час рватися, якщо календар досить важкий, а підкладка зроблена з тонкого картону або паперу. Щоб отвір був надійним і красивим, потрібно встановити заклепку-люверс. Найбільш респектабельний варіант підвіски календаря – використовувати металеві обтискні планки з вішалкою. Вони обрамляють верхню кромку підкладки і надають їй жорсткості. Крім того, можна варіювати кольором планки.

Пропозиція щодо металевої пружини на ринку України досить широка. Причому не так за асортиментом, як за географією виробників. Для тих, хто збирається використовувати у своїй роботі металеву пружину типу «подвійна петля» або вже її використовує, безперечно, цікаво буде дізнатися, що компанія Design Trading з 2001 року пропонує на українському ринку пружину не тільки імпортного, а й вітчизняного виробництва. Причому металева пружина, що виробляється в Україні, нічим не поступається своїм імпортним аналогам, оскільки вона робиться на німецькому устаткуванні, із спеціального покритого нейлоном дроту, який використовують усі провідні європейські виробники пружини.

Опубліковано в «Бізнес принт» №6/2001