Ріжучий механізм 1-ї категорії (HSM та компанії, що виробляють шредери на базі HSM).

Має монолітні дискові ножі, що обертаються, з різальними кромками з обох боків і дві напрямні, що дозволяють більш якісно здійснювати процес самоочищення і реверсу (за відсутності напрямних у процесі реверсу вже нарізані смуги іноді заплутуються одна з одною, що призводить до заклинювання ножів). Різання здійснюється завдяки щільно підігнаним один до одного ножам, а не пружині, що притискає (як у випадку механізму 2-ї категорії). Самі ножі виготовляються з високолегованої сталі (технологія Золінген), що гарантує міцність та зносостійкість ножів. Важливий момент: початкове заточування зубців здійснюється лазером після загартовування сталі. Це значно складніший і дорогий процес, але саме він гарантує, що ніяка скріпка не зможе зламати або хоча б затупити ніж (такі ножі завжди ріжуть стабільно).

Силовий агрегат (двигун + редуктор), який HSM розробив та застосовує у своїх шредерах є запатентованим винаходом. Він має унікальну властивість - еластичність. Завдяки цьому, початковий крутний момент, тим менше, чим більше аркушів закладено в апарат. Через секунду той же агрегат виходить на задану потужність і швидкість різання, але якщо відбулося перевантаження паперу і двигун через це зупинився - динамічний удар на шестерні редуктора незрівнянно менше, ніж у конкурентних моделей. А оскільки найчастішою причиною виходу з ладу шредерів є руйнування провідних шестерень, то цей факт дозволяє стверджувати, що шредери HSM схильні до більш надійної та довготривалої роботи. Крім того, порожнина силового агрегату ізольована від проникнення паперового пилу та частинок з ножів у двигун та шестерні. Тому заводського мастила шестерень зазвичай вистачає на весь термін служби апарату.

Ці відмінності особливо помітні при порівнянні недорогих паралельних апаратів HSM та аналогічних конкурентних моделей.

Переваги: Висока надійність і довговічність роботи всіх вузлів механізму. Малошумність.

Недоліки: Собівартість механізму більша, ніж собівартість механізму 2-ї категорії.

 

Ріжучий механізм 2-ї категорії (Зустрічається у апаратів не Європейської збірки, а також у деяких моделей німецького та італійського виробництва).

Має монолітні ножі, що обертаються. Однак вони мають лише одну ріжучу кромку. Товщина ножа, в тій його частині, яка безпосередньо пов'язана з різкою і яка зазнає максимального навантаження, становить менше 0,5 мм. Паралельний механізм 2-ї категорії не має напрямних та ножів очищення, що іноді тягне за собою заклинювання двигуна при реверсі та повну відсутність самоочищення ножів. Різання здійснюється за рахунок притиску ножів один до одного лише за рахунок пружини, жорсткість якої може значно зменшуватися вже протягом першого року експлуатації. Такий механізм починає різати як розбовтані ножиці.

Переваги: мала собівартість завдяки простоті виконання механізму та економії металу.

Недоліки: Найменша надійність та довговічність вузлів механізму порівняно з механізмом 1 категорії. Недостатня ізоляція двигуна та шестерень від пилу та нарізаних частинок. Більше шуму під час роботи.