Конвертні ламінатори використовують при роботі спеціальну конвертну плівку, яка складається з двох поверхонь, що ламінують, спаяних по одному краю клейовим шаром всередину. Ці ламінатори, як правило, використовують при необхідності двостороннього ламінування (т.зв. інкапсулювання) відносно невеликих тиражів продукції.
Залежно від методу на плівку конвертні ламінатори діляться на 2 типи:
- ламінатори з гарячими пластинами
- ламінатори з гарячими валами.
У свою чергу ламінатори з гарячими валами поділяються на:
- із зовнішнім нагріванням валу
- із внутрішнім нагріванням валу.
Ламінатори з гарячими пластинами використовуються у разі, коли стоїть завдання ламінування звичайного паперу. Це досить невибагливі та досить недорогі апарати. Такі ламінатори дуже популярні в офісах та копіцентрах.
Ламінатори з гарячими валами використовуються, коли стоїть завдання якісної ламінації «важких» паперів (наприклад, крейдованих або зі спеціальними покриттями, що ускладнюють якісне ламінування), ламінування фотографій, фольгування.
Ламінатори із зовнішнім нагріванням валу відрізняються тим, що при досить низькій ціні вони досить непогано справляються з перерахованими вище завданнями. Одним із недоліків є те, що ці апарати не можуть працювати у цілодобовому режимі. Нормальний режим роботи – 40-60 хвилин працюють, потім 15-20 хвилин остигають.
Ламінатори з внутрішнім нагріванням валів доцільно використовувати, якщо необхідно виконувати відносно великі обсяги робіт. Це, як правило, професійні апарати, які здатні легко впоратися з будь-яким завданням ламінування або фольгування. Крім цього, вони здатні працювати в «цілодобовому» режимі. Швидкість роботи таких апаратів, як правило, регулюється та може досягати 0,8 – 1,5 м/хв.